1 Yorum


 1. // Cevapla

  Bence çok net ve kitap hakkında merak uyandıran bir yazı olmuş, bunun için tebrik ediyorum.
  İşyerleriyle ilgili bir iki gözlemimi yazmak isterim.
  Buralarda sıkça duyulan :”Duyguları işe karıştırmamalı!” sözü aslında tam bir safsatadır, çünkü böyle bir şey mümkün değildir ama yine de insandan insanüstü olup bunu yapması beklenir. Yükselebilirsin, ama sakın acıma, acınacak hale düşersin ; düşene bir tekme de sen at; o olsaydı senin gözünün yaşına bakar mıydı ? ve mutlaka “duyguları işine karıştırma!!” gibi nice kem sözler iş ortamında yükselmenin ve kurtlar sofrasından kurtulmanızın sihirli formülü olarak önünüze konuverir. Bütünlüğünü zaten kaybetmiş olan modern insan iş ortamında bilinçli olarak ayrıca bölünür.
  Bunları beylik sözlere uyan insanlar yırtıcı bir etobura dönüşüp, “tuttuğunu koparan” olarak tanımlanıp nam salarken, diğer faniler ise henüz ot aramakta olan ve başlarına neler geleceğinden habersiz otoburlardır sadece.
  Sistem bu otoburların suyunu sıkıp içen vitamin meraklısı etoburlarla doludur, ancak bilmezler ki aslında sıkmasalar ve olduğu gibi kabuğuyla yeseler , bu otoburlar kendilerine ve tapındıkları şirketlerine çok daha faydalı olabilir. Hiç değilse lifleri de kalır ve saf fruktoza dönüşmezlerdi kuzucuklar.
  Amacım tabii ki Karatay diyetini övmek değil, burdan hareketle şunu söyleyebilirim : insanların en büyük sorunu birbirleriyle olan iletişimsizlikleridir, insanı insan olmaktan çıkarıp metalaşmasına neden olan ve kar hırsıyla yanıp tutuşan bu sistem yerle bir olmadıkça , ne etoburuna ne otoburuna bu dünyada huzur yok. Ayrıca üç beyazdan da uzak durmalı ! Evet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir